Text Size

Antal International

Skuteczna autoprezentacja podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą.

Bazując na codziennych doświadczeniach oraz wiedzy naszych konsultantów podzielimy się metodami skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą. Opowiemy, jak zadbać o własny wizerunek biznesowy, aby być pozytywnie odbieranym na rynku pracy. Opowiemy, jak przygotować się do spotkania z pracodawcą i jak wywrzeć na nim pozytywne pierwsze wrażenie, przedstawiąc dla kontrastu także przykłady zachowań niestandardowych, z którymi spotkaliśmy w naszej codziennej pracy. Na koniec odpowiemy na kilka spośród najczęściej zadawanych pytań, stwarzających największe problemy kandydatom na rynku pracy.

Jeśli pracujesz nad własnym wizerunkiem biznesowym, chcesz być odbierany jako profesjonalista i zależy Ci na zwiększeniu swoich szans u potencjalnego pracodawcy – serdecznie zapraszamy na spotkanie!

CD Projekt RED

Początki kariery w studiu.

Jak zacząć i czego wymaga się od kandydata. Co należy zrobić, aby dostać się do CD Projekt na praktyki? Zastanie przedstawiony pipeline powstawania gry, z rozwijaniem wątku poszczególnych działów oraz struktury firmy.

CITI

Scalania – bliskie spotkania z językiem Scala.

Mini-scalania to wprowadzenie do języka Scala korzystając z doświadczeń projektu-matki – Scalania (www.scalania.pl), którego ideą jest nauka języka przez rozwiązywanie krótkich zadań programistycznych i porównywanie rozwiązań z innymi uczestnikami.Wspólne rozwiązywanie zadań wymuszają wymianę wiedzy, a ostatecznie poznanie języka programowania Scala.

Wykład poprowadzi Jacek Laskowski - jest pracownikiem Citi na stanowisku kierownika zespołu programistów. Od lat związany z Warszawa Java User Group. Próbuje animować środowisko javowe w Polsce przez różnego rodzaju aktywności – organizowanie konferencji, spotkań, udział w roli prelegenta, blogger, recenzent książek i wiele innych. Więcej na www.jaceklaskowski.pl lub www.japila.pl.

GEMIUS

Tajniki rekrutacji do IT – czyli ile warta jest moja wiedza, gdy nie potrafię jej zaprezentować?

Pomimo wielu ofert na rynku pracy i dużego zapotrzebowania na pracowników do Działów IT, wielu kandydatów nie od razu otrzymują interesujące ich oferty pracy. Podczas spotkania odpowiemy na pytanie: Dlaczego tak się dzieję?

IT Support Group

@kademia IT, czyli jak zacząć pracę w roli programisty.

Prezentowany temat będzie dotyczył projektu „@kademia IT w biznesie – ITSG. Jest to program mający na celu ułatwienie studentom wejścia na rynek pracy w branży IT. Uczestnicy @kademii odbędą staż w naszej firmie i będą pracować razem z doświadczonymi programistami nad rzeczywistymi projektami. Najlepszy z nich wyjedzie na 2 tygodnie do Nicei by wziąć udział w European Innovation Academy – międzynarodowym programie dla młodych przedsiębiorców i pasjonatów nowych technologii i innowacji.

„@kademia IT w biznesie – ITSG” to druga edycja projektu dla studentów i absolwentów kierunków informatycznych i pokrewnych. Pierwsza edycja pod nazwą:
„@kademia IT w biznesie – KPT-Mansourcing” odbyła się w semestrze letnim 2012/2013 z inicjatywy Kieleckiego Parku Technologicznego i firmy Mansourcing sp. z o.o. – członka grupy ITSG w Kielcach. Aby aplikować do udziału w @kademii zaprosimy studentów i abslowentów do udziału w teście on-line kompetencji programistycznych.

Najlepsi uczestnicy zostaną zakwalifikowani do @kademii i wezmą udział w cyklu seminariów o praktyce IT w biznesie poprowadzonych przez praktyków: programistów, testerów aplikacji i menedżerów. Uczestnicy seminariów dowiedzą się m.in. jak zarządzać czasem w projekcie oraz korzystać z konkretnych narzędzi używanych w firmach informatycznych.

Następnie odbędą płatny staż w ITSG, gdzie będą pracować ramię w ramię z doświadczonymi programistami jako członkowie zespołów projektowych. Każdy uczestnik otrzyma na koniec stażu feedback i weryfikację swojej pracy. Ze stażystami, którzy sprawdzą się na stanowisku podejmiemy współpracę na stałe.

W edycji kieleckiej wszystkich 11 stażystów dostało oferty stałej pracy i obecnie są członkami zespołu Mansourcing. Najlepszy uczestnik @kademii wyłoniony w teście kompetencji programistycznych pojedzie w lipcu do Nicei by wziąć udział w 4. Edycji European Innovation Academy - międzynarodowym programie dla młodych przedsiębiorców i pasjonatów nowych technologii i innowacji, który gromadzi kilkuset uczestników z całego świata – w ostatniej edycji udział wzięło 500 młodych przedsiębiorców, 100 biznesowych mentorów i 50 wykładowców z najlepszych uczelni z 40 krajów.

QLOC

Testowanie gier komputerowych to dla wielu młodych ludzi praca marzeń, ale niewielu tak naprawdę zadaje sobie trud, by dowiedzieć się o tym zajęciu czegoś więcej. Podczas tej prezentacji przedstawiamy fakty i mity dotyczące pracy testera gier i opowiadamy o tym, co trzeba zrobić, żeby rozpocząć karierę w branży.

ZUNIT

Jak kryptologia wpływa na bezpieczeństwo pieniądza i transakcji płatniczych

przykład ze świata BitCoin, kart płatniczych, przelewów bankowych vs. zabezpieczenie pliku. Wykład poprowadzi Andrzej Horoszczak, finansista i kryptolog z dyplomem MBA z Wharton.

Patroni medialni