I Targi Pracy ICT

W dniach 16- 17 czerwca 2011 roku odbyły się I Targi Pracy ICT organizowane przez Polsko- Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie.

Studenci mieli okazję poznać oczekiwania potencjalnych pracodawców odnośnie predyspozycji i umiejętności absolwentów studiów wyższych. Zapoznali się także ze sposobem funkcjonowania firm, ofertą ścieżek rozwoju zawodowego, systemem staży i wieloma innymi.

- Nasza uczelnia od lat prowadzi Biuro Karier, które stanowi platformę kontaktów pomiędzy naszymi studentami i absolwentami a potencjalnymi pracodawcami. Targi to kolejne działanie ułatwiające studentom pierwsze kroki zawodowe- powiedział dr Jerzy Paweł Nowacki, Rektor Polsko- Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Wystawcami było 29 renomowanych firm reprezentujących przede wszystkim branżę ICT (Information and Communications Technology):

• ATM S.A.
  • 7bulls.com Sp. z o.o.
  • Brains at Work Carrywater Consulting Sp. z o.o.
  • Citi Handlowy Dysant Software Sp. z o.o.
  • Elan IT Resource Sp. z o.o.
  • Emploj Sp. z o.o.
  • Gemius S.A.
  • Hewlett-Packard Polska Sp. z o.o
  • Simple S.A.
  • Infovide-Matrix S.A.
  • IT Connect Sp. z o.o.
  • KAMSOFT S.A.
  • Mobica Limited Sp. z o.o.
  • Outbox Sp. z o.o.
  • Robert Bosch Sp. z o. o.
  • Sii Sp. z o.o.
  • Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
  • CPL Jobs Sp. z o.o.
  • Britenet Sp. z o.o.
  • Ambasada Canady - International Experience Canada
  • Team Connect Sp. z o.o.
  • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa
  • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych
  • Absolvent Sp. z o.o.
  • GOG.com
  • IBM Polska Sp. z o.o.
  • Samsung Poland R&D Center

Program targów wypełniony był prezentacjami, ciekawymi wykładami przygotowanymi przez Wystawców.

Studenci PJWSTK mieli okazję opowiedzieć o swoich zainteresowaniach naukowych w specjalnym bloku prezentującym Koła Naukowe działające w PJWSTK:

• Koło Naukowego HCI
  • Project Management
  • Koło Naukowe Error 501.

O swoich osiągnięciach opowiadali studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów, Informatyki Społecznej, studenci Wydziału Zarządzania Informacją. Podczas imprezy można było podziwiać wyróżnione prace artystyczne studentów Wydziału Sztuki Nowych Mediów na specjalnie przygotowanej wystawie. Dodatkowym, ważnym wydarzeniem była debata środowisk biznesowych, naukowych, samorządowych i administracji rządowej Absolwent idealny, kto bliżej pracy?