Panel dyskusyjny

Młody absolwent na rynku pracy-
co każdy student powinien wiedzieć?

18 kwietnia 2012 roku, godzina 13.00

Debata przedstawicieli pracodawców, środowiska akademickiego i studentów

Tematyka: Rozwiązania i praktyczne wskazówki pracodawców, ułatwiające młodym absolwentom studiów wyższych start na rynku pracy.

Uczestnicy: Przedstawiciele firm branży ICT, partnerzy II Targów Pracy ICT, studenci i przedstawiciele środowiska akademickiego.

Prowadzący: dr Małgorzata Cieciora, Dziekan Wydziału Zarządzania Informacją, Polsko- Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

Cel główny panelu: Dostarczenie pakietu rozwiązań i wskazówek zawodowych dla młodych absolwentów studiów wyższych, rozpoczynających karierę zawodową.

Główne pytania: Jakich pracowników poszukują obecnie pracodawcy? Na które umiejętności szczególnie zwracają uwagę? Czy ważniejsza jest dla nich wiedza czy kompetencje społeczne (np. umiejętność pracy w zespole)?
Jak efektywnie stawiać pierwsze kroki zawodowe? Czy warto podjąć pierwszą pracę jeszcze przed ukończeniem studiów (np. kosztem niższej średniej ocen)? Czy musi być to praca związana z zawodem? Czy wakacyjna praca w McDonalds spotka się z uznaniem przyszłego szefa?
Jak przygotować się do procesu rekrutacji? Jak wyróżnić swoją ofertę? Jak odpowiednio podkreślać swoje umiejętności? Czy warto wspomnieć o posiadanym czarnym pasie karate? Jakich błędów unikać na rozmowie kwalifikacyjnej? Co zrobić gdy padnie pytanie o nasze ulubione zwierzę?
Praktyki i staże – czy są kluczem do uzyskania upragnionego etatu? Jak przetrwać pierwsze miesiące w firmie?
O co warto uzupełniać edukację formalną?

Efekt panelu: „Poradnik dla młodego absolwenta studiów wyższych” – zbiór wskazówek i praktycznych podpowiedzi pracodawców.